Türkiye de Cinsel temas ile bulaşan HPV

Türkiye de Cinsel temas ile bulaşan HPV, 2018 ve 2019

Sürat le yayılan Virüs, Öldüren virüs, Sinsi virus, Korkulması gerekir,

Çok kişi hpv farkında değil, HPV bilinçsizce yaşıyor. Ne olduğunu bile bilmeyenler var.

HPV’den nasıl korunabilirim sorusu en sık sorulardan birisidir ve son derece önemlidir. Öyle ki basit tedbirler alarak bu virüsten korunabilir ve meşakkatli tedavi süreçlerinden kurtulabilirsiniz. Erkek, kadın ve çocuklarda uygulanabilen bazı yöntemler sayesinde büyük bir oranda başarı elde edebilmek mümkündür. işte bu yöntemleri sizler için aşağıda sıraladık.

Genital bölümde çıkan siğiller ve deride karnabahar şeklindeki kabarıklıklar genelde HPV (Human Papilloma Virüs) şüphesini doğuruyor. Rahim ağzı, penis ve ağız-yutak gibi kanser çeşitlerine namacıyla olan HPV’nin yol açtığı siğiller yüzde 90 oranında cinsel yolla bulaşıyor. Uzmanlar, ABD’de senede 6 milyon şahsa bulaşan virüsün Türkiye’de de süratle çoğalıyor.

Genital bölümde ebatı ya da adedi artan, büyüyünce karnabahar görünümünde olan siğillerin genelde sebebi, kısa ismi HPV olan Human Papilloma Virüs. HPV’nin 200’den çok tarzı tanımlanmış olmasına karşın, aşağı yukarı 40 tarzı cinsel bölümde; ‘genital kondilom, kondiloma aküminata ya da genital siğil’ denen hastalığı yapıyor.

Bir önceki yazımız olan HPV belirtisi ve tedavisi 2019 HPV virüs başlıklı makalemizde HPV belirtisi ve tedavisi 2019, HPV forumları ve HPV lezyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir